loading

هدایای تبلیغاتی ارزان

معرفی انواع هدایای تبلیغاتی ارزان

استفاده از هدایای تبلیغاتی ارزان روشی عالی برای بازاریابی و ثبت برند خود در ذهن مشتریان سابق یا بالقوه می‌باشد. تقریبا از بیشتر وسایل می‌توان به عنوان هدایای تبلیغاتی ارزان استفاده کرد اما رایج‌ترین محصولات عبارتند از:

  • خودکار و سایر نوشت افزارها
  • کیسه‌های خرید چندبار مصرف
  • بطری‌های آب
  • ماگ
  • جاکلیدی
  • تقویم
  • سررسید

هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شرکت‌ها هستند که باید به طور صحیح انجام شود.

از این رو در ادامه مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی ارزان، نکات مهم هنگام انتخاب محصول و معرفی بهترین محصولات تبلیغاتی را بررسی می‌کنیم.

مزایای هدایای تبلیغاتی ارزان در استراتژی بازاریابی کسب و کار شما

مزایای هدایای تبلیغاتی ارزان

خواه خودکار تبلیغاتی خواه سررسید تبلیغاتی، تمامی محصولاتی که برند شما روی آنها چاپ شده باشند، بهترین راه برای معرفی و بازاریابی است. با صرف هزینه نسبتا کمی به راحتی می‌توانید با استفاده از هدایای تبلیغاتی سفارشی روی بازاریابی محصولات خود سرمایه گذاری کنید.

هدف از ارائه هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت، معرفی برند و جذب مشتری است. همه دریافت محصولی رایگان و کاربردی را دوست دارند. طبق تحقیقات ۵۰٪ درصد افراد از محصولات تبلیغاتی در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند یا به جای دور انداختن آنها را به دیگران هدیه می‌دهند. آگاهی از مزایای هدایای تبلیغاتی جهت انتخاب و ارائه صحیح آنها برای بازاریابی ضروری است. نیازهای مشتریان خود را یاد بگیرید و محصولات تبلیغاتی را هدیه دهید که در زندگی‌شان کاربرد دارد.

مزایای این روش بازاریابی عبارتند از:

۱. هدایای تبلیغاتی مقرون به صرفه می‌باشند.

نسبت به سایر روش‌های بازاریابی، استفاده از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت نیاز به سرمایه زیادی ندارند. تولیدکنندگان به دلیل تولید در حجم بسیار بالا، محصولاتی با قیمت پایین ارائه می‌دهند که تاثیر زیادی روی مشتریان و افراد دارد.
در مقایسه با روش‌های رایج تبلیغات مانند: تبلیغات در روزنامه، تلویزیون و مجله، استفاده از محصولات تبلیغاتی ۶۶٪ مقرون به صرفه تر می‌باشند.

۲. معرفی و شناخت برند

همه افراد به دنبال شهرت برند و جذب مشتری بیشتری هستند. در بازاریابی با محصولات تبلیغاتی، لوگو و برند شما روی محصولاتی چاپ می‌شود که مردم بیشترین استفاده را در طول روز از آنها دارند. از آنجا که این محصولات وارد خانه‌ها، ادارات، اتومبیل‌ها و … می‌شوند، برند شما در ذهن افراد نقش می‌بندد و زمانی که به خدماتی مانند خدمات شما نیاز داشته باشند به شما مراجعه می‌کنند.

مشاهده برند شما در هر دقیقه و ساعت، بدون آزار مشتری بازده بازاریابی را افزایش می‌دهد. بیشتر افراد در صورت مفید بودن محصول تبلیغاتی آن را تا ۲ سال نگه می‌دارند.

۳. جلب وفاداری مشتری

هدایای تبلیغاتی کاربردی باعث جذب مشتری و وفاداری آنها به برند شما می‌شوند. مطمئن شوید که از محصولات تبلیغاتی جذاب و کاربردی استفاده می‌کنید تا تاثیر قابل توجهی بر مخاطبان خود بگذارید.
مردم هدیه گرفتن را دوست دارند. با ارائه گیفت تبلیغاتی به مشتریان خود می‌گوییدک «به شما اهمیت می‌دهیم و خوشحالیم که به شما خدمات رسانی می‌کنیم.» همچنین دریافت این هدایا این احساس را در مشتریان به وجود می‌آورد که با خرید محصولات یا خدمات شما، از هدیه دریافتی تشکر کند.

۴. افزایش فروش

هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت اصلی‌ترین عامل افزایش فروش هستند. کاربردی مشابه با کارت ویزیت دارند اما با این تفاوت که افراد کارت‌های ویزیت را در کشو می‌گذارند و آنها را فراموش می‌کنند. بر اساس آمار ۸۹٪ افرادی که در دو سال گذشته هدیه تبلیغاتی دریافت کردند، کماکان برند شرکت را به یاد دارند.

چند نکته ضروری درباره هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت

هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت

انتخاب صحیح هدایای تبلیغاتی مناسب برای معرفی و بازاریابی برند بسیار اهمیت دارد. اما با وجود محصولات متنوع ممکن است هنگام انتخاب بهترین محصول سردرگم شوید. از این رو در ادامه چند نکته ضروری و مهم را هنگام انتخاب هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت با شما در میان می‌گذاریم.

۱. درج لوگو روی محصولات

هنگام انتخاب محصولات تبلیغاتی بهتر است محصولی را برگزینید که امکان چاپ لوگو روی آن وجود داشته باشد. چاپ لوگو روی هدایای تبلیغاتی ارزان باعث می‌شود حتی اگر افراد برند شما را نیز فراموش کنند اما لوگوی شما را هرگز فراموش نخواهند کرد. نحوه درج لوگو روی محصولات بسته به نوع و جنس محصول متفاوت است.

۲. انتخاب محصولات متناسب با بودجه

وقتی زمان انتخاب محصولات تبلیغاتی می‌شود، ابتدا باید میزان بودجه خود را مد نظر قرار دهید. ممکن است به راحتی تحت تاثیر پیشنهادات و نحوه سفارش گیری قرار بگیرید. به ویژه اگر فروشندگان از برخی پیشنهادات وسوسه کننده استفاده کنند.
بهترین کار این است که میزان بودجه‌ایی که قصد سرمایه گذاری دارید را مشخص کنید و سپس محصولات مختلف در محدوده بودجه خود را بیابید. کاربرد هر محصول را نسبت به هزینه آن بسنجید. ببینید آیا محصول در بازار کار شما کاربرد دارد یا وسیله‌ایی است که پس از هدیه دادن دور انداخته می‌شود؟ محصولی را انتخاب کنید که مطمئن هستید مشتریان آنها را جلوی چشم خود قرار می‌دهند نه در کشو میزشان پنهانش می‌کنند. این‌ها نکات مهمی هستند که هنگام خرید محصولات تبلیغاتی باید به آنها توجه کنید و سپس بین هزینه و سود محصول تعادل برقرار کنید. اگر متوجه شدید محصول گران است در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

معرفی چند نمونه از هدایای موثر ارزان قیمت

هدایای موثر ارزان قیمت

علاوه بر اینکه هدایای تبلیغاتی یک ابزار موثر بازاریابی هستند، ذهنیت و دیدگاه مشتری را نیز نسبت به برند شما خوشایند می‌کند.
هزاران هزار هدایای تبلیغاتی مختلف وجود دارند. ما در ادامه چند نمونه از هدایای موثر ارزان قیمت را معرفی می‌کنیم:

۱. خودکار پلاستیکی

با خرید خودکارهای پلاستیکی تبلیغاتی به طور کاملا سفارشی می‌توانید لوگو یا برند خود را روی آنها چاپ کنید. نوع چاپ گونه‌ای خواهد بود که برند، شعار یا لوگو به طور برجسته روی خودکار مشخص است. پس از هدیه دادن خودکارهای پلاستیکی به مشتریان قدیمی یا بالقوه لوگو و نام شما دائما روبروی آنهاست و آن را به خاطر می‌سپارند.

۲. لیوان شیشه‌ای

چاپ لوگو یا شعار برند شرکت روی انواع لیوان‌های تبلیغاتی از جمله لیوان شیشه‌ایی یا ماگ تبلیغاتی روش بازاریابی است که تا سال‌ها ماندگار است. به دلیل کاربرد این لیوان‌ها، افراد آنها را نگه می‌دارند و روزانه بارها از آن استفاده می‌کنند که این به معنی دیده شدن چندین باره برند شما در روز است.

۳. ساک دستی

ساک‌های دستی تبلیغاتی جز محبوب‌ترین و زیباترین هدایای تبلیغاتی بین مشتریان هستند. از این ساک‌ها می‌توان برای بسیاری از رویدادهای هفتگی استفاده کرد. ساک‌های دستی در اندازه‌ها و رنگ‌های متنوع موجود هستند که می‌توانید طرح و لوگوی خود را روی آنها چاپ کنید. به دلیل کاربرد و هزینه کم انتخابی عالی برای بازاریابی است.

۴. جا کلیدی

کلیدها یکی از پرکاربردترین وسایلی هستند که افراد همه جا با خود حمل می‌کنند. در نتیجه استفاده از جاکلیدی تبلیغاتی روشی برای به نمایش گذاشتن برند و لوگوی شماست. جاکلیدی‌ها دارای چندین رنگ، اندازه، شکل، سبک و البته بسیار مقرون به صرفه هستند که می‌توان آنها را مطابق خواسته شما سفارشی سازی کرد.

۵. جا کارتی

دیگر دوران کیف پول و نگهداری پول نقد گذشته است. به خصوص این روزها که به دلیل کوئید-۱۹ استفاده از کارت‌های بانکی رایج‌تر شده است. از این رو انتخاب جاکارتی به عنوان هدیه تبلیغاتی بسیار عاقلانه و منطقی است. جاکارتی‌های تبلیغاتی دارای جنس، طرح و سایز مختلف هستند که به سلیقه شما سفارشی سازی می‌شوند. با هدیه دادن جاکارتی تبلیغاتی دائما برند خود را به همه افراد یادآوری می‌کنید.

۶. دفترچه یادداشت

دفترچه‌های یادداشت هدایای تبلیغاتی کاربردی با صفحات خالی یا خط دار با اندازه‌ها و طرح‌های مختلف هستند. دفترچه یادداشت تبلیغاتی بسیار محبوب، کاربردی و دارای قیمت عالی می‌باشند. می‌توانید با چاپ لوگو یا شعار کمپانی روی این دفترچه‌ها، همیشه برند خود را با افراد همراه کنید.

۷. تقویم

یکی از مزایای تقویم‌های تبلیغاتی کاربرد آنهاست. با چاپ نام تجاری، لوگو، اطلاعات تماس و آدرس، بسیاری از افراد را به مشتریان وفادار خود تبدیل می‌کنید. معمولا افراد چندین مرتبه در روز به تقویم رومیزی خود نگاه می‌کنند. هرنگاه به معنی دیدن برند و ماندگار شدن شما است.

۸. فولدر تبلیغاتی

فولدر تبلیغاتی

اگر قصد دارید محصولات خود را از طریق اطلاعات نوشتاری و گرافیکی به افراد معرفی کنید، استفاده از فولدر تبلیغاتی بهترین روش است. انواع مختلف فولدر تبلیغاتی در اندازه و مدل‌های متنوع موجود است که با توجه به حرفه خود و نیاز مشتریان می‌توانید مناسب‌ترین را انتخاب کنید. کاغذ فولدرها با توجه به تعداد کپی‌ها انتخاب می‌شوند. در مواردی که به حجم زیادی نیاز است هر چه وزن سبک‌تر باشد، مقرون به صرفه‌تر است.

روی جلد فولدر تبلیغاتی با روکش مات یا براق پوشانده می‌شود و مولفه‌های گرافیکی مختلف مانند لوگو با لاک برجسته می‌شود. روکش براق باعث افزایش رنگ و محافظت از پوشه در برابر آسیب می‌شود.

نتیجه گیری

خواه کار خود را تازه شروع کرده باشید خواه سابقه کاری زیادی داشته باشید، در هر صورت برای افزایش جذب مشتری و فروش محصولات نیاز به بازاریابی دارید. یکی از کاربردی‌ترین روش‌های بازاریابی استفاده از هدایای تبلیغاتی ارزان است. گروه تولیدی avangzaman.com موثرترین هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت را با بهترین کیفیت به شما ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *