loading

هدایای تبلیغاتی

“هدایای تبلیغاتی” یکی از تکنیک های تاثیرگذار تبلیغات برای کسب و کارها به شمار می آید. از همین رو زمانی که یک کسب و کار قصد توسعه فعالیت خود را داشته باشد می تواند از این استراتژی برای فروش بیشتر خدمت یا محصول بهره گیری کند. اما هدایای تبلیغاتی انواع مختلفی دارد که می توان به تناسب موقعیت و برنامه ریزی های تبلیغاتی کسب و کار از آن استفاده کرد. در این مقاله به شما خواهیم گفت “هدایای تبلیغاتی” و در ادامه با مزیت‌های آن آشنا خواهیم شد.

هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدیه تبلیغاتی به محصولاتی گفته می شود که روی آن طرح لوگو یا شعار برند با طراحی خاصی حک می شود. هدایایی که با اهداف تبلیغاتی عرضه می شوند به قصد تاثیرگذاری و جذب بیشتر مخاطب صورت میگیرد از همین رو انتخاب محصول مناسب به عنوان هدیه تبلیغاتی از دقت و حساسیت بالایی برخوردار است.

انواع هدایای تبلیغاتی

شما میتوانید از اقلام مختلف به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کنید. بسته به هدف تبلیغاتی که در نظر دارید می توانید یکی از موارد زیر را به عنوان هدیه تبلیغاتی انتخاب کنید:

هدیه تبلیغاتی کاربردی: هدیه های کاربردی می تواند مانند پرچم رومیزی تبلیغاتی یا خودکارهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد. این هدایا اغلب قیمت مقرون به صرفه ای دارند و به دلیل کاربردی بودن محبوب هستند. سررسید رقعی یا تقویم هم می تواند در این دسته از هدایا قرار گیرد.

هدیه تبلیغاتی خاص: این نوع هدایا بیشتر شامل هدایای لوکس است که برای مخاطبان یا مشتریان ویژه در نظر گرفته می شود. کیفیت بالا و قیمت زیاد از مهمترین ویژگی های این نوع هدیه ها است. ست فندک یا اهدای ست چرم می تواند از جمله این موارد باشد. سررسید ارگانایزر نیز در مواردی می تواند در دسته هدایای خاص تبلیغاتی قرار گیرد.

گیفت تبلیغاتی مناسبتی: یکی از کارهایی که بسیاری از کسب و کارها انجام می دهند اهدای هدایایی به مناسبت های مختلف مانند سالگرد تولد برند یا عید نوروز و…. است، این هدایا می تواند از اقلام کوچکی مانند جاکارتی را شامل شود تا مواردی مانند ست های اداری و… .

هدیه تبلیغاتی اداری و مدیریتی: ست مدیریتی همراه با سررسید یا استفاده از ست های اداری برای کارمندان نیز گزینه مناسبی است که شما می توانید از آن برای تبلیغات استفاده کنید. اغلب کسب و کارها از این اقلام برای رده های سازمانی یا کارمندان خود استفاده می کنند.

هدیه تبلیغاتی دیجیتال: اهدای اقلام دیجیتال مانند پاوربانک تبلیغاتی یکی از گزینه های بسیار خاص و محبوب است. البته می توانید از موارد دیگری که از نظر اقتصادی مناسب تر است مانند فلش مموری تبلیغاتی یا هدفون استفاده کنید. فرقی نمی کند که شما چه محصولی را در نظر دارید کافی است این هدایا اشتراکاتی با زمینه کاری شما داشته باشد.

خرید هدایای تبلیغاتی

انتخاب، طراحی و خرید هدایای تبلیغاتی برای کسب و کارها یکی از انتخاب های حساس و البته مهم است. بهترین پیشنهاد ما به شما استفاده از مشاوره های تخصصی شرکت آونگ زمان است. این شرکت با بیش از دو دهه فعالیت حرفه ای در زمنیه طراحی و تولید اقلام تبلیغاتی این آمادگی را دارد تا خدمات وسیعی در زمینه تبلیغات را با مناسب ترین هزینه به شما ارائه کند.

هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت

اگر می خواهید هدایای تبلیغاتی با کیفیت اما ارزان قیمت را تهیه کنید، به طوری که متناسب با بودجه شما باشد می توانید اقلام مختلفی را در قالب ست به مخاطب خود اهدا کنید. البته این موضوع کاملا بستگی به جامعه هدف دریافت کننده این هدایا دارد. اگر رده های مدیریتی و اداری هدف شما هستند می توانید از ست مدیریتی بدون سررسید استفاده کنید. اما اگر می خواهید به حجم زیادی از مخاطبان خود هدایای کاربردی و مناسب اهدا کنید انتخاب بیشتری دارید، برای این منظور می توانید از جاکلیدی تبلیغاتی یا خودکار هم استفاده کنید.

پرفروش ترین هدایای تبلیغاتی شامل چه مواردی است ؟

زمانی که می خواهید از هدایای تبلیغاتی برای برندسازی کسب و کار خود استفاده کنید، طبیعتا پرفروشترین و پرطرفدارترین اقلام تبلیغاتی در اولویت انتخاب شما خواهد بود. پرفروش ترین هدایای تبلیغاتی که می تواند در زمان طراحی و تولید مدنظر قرار گیرد باید دارای ویژگی های زیر باشد، تا بیشتری تاثیر را بر مخاطب داشته باشد.

کیفیت: یکی از پرفروش ترین و پرکاربردترین اقلام تبلیغاتی تقویم رومیزی است. در صورتی که می خواهید از این کالا برای تبلیغات برند خود استفاده کنید، باید کیفیت بالایی برای آن در نظر بگیرید. کیفیت بالای محصول به افزایش ماندگاری آن و کاربردی تر شدن آن کمک می کند و تا مادامی که این محصول مورد استفاده مخاطب یا مشتری باشد طبیعتا ماندگاری برند شما نیز در ذهن او بیشتر خواهد بود.

طراحی: زمانی که می خواهید هدیه تبلیغاتی برای برند خود طراحی کنید، باید کالای امکان چاپ نام یا لوگوی برند را داشته باشد. اینکه صرفا کالایی از سمت برند شما به مخاطب اهدا شود نمی تواند تاثیر تبلیغاتی مدنظر را داشته باشد.

کاربردی بودن: یکی از مهمترین فاکتورها که فروش بیشتر را به همراه دارد کاربردی بودن هدیه تبلیغاتی است. زمانی که هدیه تبلیغاتی از نظر کاربردی مناسب مخاطب باشد و علاوه بر آن ارتباط با زمینه کاری برند داشته باشد، بیشترین تاثیرگذاری بر مخاطب را کسب خواهید کرد.

طراحی و چاپ هدایای تبلیغاتی: زمانی که می خواهید هدیه تبلیغاتی خود را به عنوان یک محصول اهدایی طراحی و چاپ کنید، باید شیوه انعکاس لوگو و یا شعار برند به گونه ای باشد که بیشترین تاثیرگذاری را بر مخاطب ایجاد کند.کیفیت چاپ نیز تاثیر مستقیم بر اهداف تبلیغاتی دارد.

  • مزایای سفارش هدایای تبلیغاتی برای کسب و کار
  • از مهمترین مزیت هایی که می توان در اهدای هدایای تبلیغاتی برای کسب و کارها برشمرد، عبارت است از:
  • تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطب
  • ایجاد احساس وفاداری در مشتریان
  • ماندگاری بیشتر بر ذهن مخاطب بسته به مدت دوام اقلام تبلیغاتی اهدایی
  • برندسازی بیشتر برای کسب و کار
  • مقرون به صرفه تر از بسیاری روش های تبلیغاتی

نتیجه گیری

اگر به دنبال پیدا کردن راهی برای ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب خود هستید، یا می خواهید آن ها را به مشتریانی وفادار تبدیل کنید قطعا یکی از بهترین راه ها استفاده از هدایای تبلیغاتی است که بسته به میزان کاربرد و ماندگاری آن در ذهن مخاطب به عنوان سفیر بنرد شما عمل می کند. علاوه بر اینکه روشی مقرون به صرفه در مقایسه با بسیاری روش های تبلیغاتی پر هزینه به شمار می آید. شما می توانید به تناسب نیاز مشتری و بودجه خود هدایای تبلیغاتی را در مناسبت ها و موقعیت های مختلفی برای مخاطبان و مشتریان خود در نظر بگیرید. برای این منظور پیشنهاد می شود از مشاوره های تخصصی طراحان شرکت تبلیغاتی آونگ زمان استفاده کنید.

سوالات متداول

۱- انواع هدیه های تبلیغاتی برای کسب و کارها چیست؟
هدایای مناسبتی، کاربردی، خاص، اداری و مدیریتی، مناسبتی و دیجیتال.

۲- مهمترین مزیت استفاده از هدیه تبلیغاتی برای کسب و کارهای چیست؟
تاثیرگذاری بیشتر
ایجاد احساس وفاداری در مشتریان
ماندگاری بیشتر بر ذهن مخاطب
برندسازی بیشتر برای کسب و کار
مقرون به صرفه

۳- مهمترین ویژگی انتخاب هدیه تبلیغاتی چیست؟
طراحی، کیفیت متریال، کیفیت طراحی و چاپ، کاربردی بودن هدایا،از مهمترین ویژگی های یک هدیه تبلیغاتی برای کسب و کارهای مختلف به شمار می آید.

۴- بهترین هدایای ارزان تبلیغاتی چیست؟
خودکار، تقویم رومیزی، سررسید، جاکلیدی، جاکارتی و… از جمله مواردی است که می توانید به عنوان هدیه تبلیغاتی ارزان استفاده کنید.

۵- بهترین هدایای دیجیتال تبلیغاتی چیست؟
پاوربانک، فلش مموری، هدفون و… از جمله مواردی است که می توانید به عنوان هدیه تبلیغاتی دیجیتال استفاده کنید.